Exekutorská komora ČR má nový statistický web

Pravidelná aktualizace, jednoduchá orientace v základních datech a větší přehlednost – to jsou hlavní výhody nového statistického webu Exekutorské komory. Do ostrého provozu byl spuštěn na začátku prosince.

Exekutorská komora chce mimo jiné usnadnit práci lidem ve veřejné sféře, především těm, kteří se zabývají tvorbou politik například sociální. I proto přichází s novým statistickým webem, který je přehlednější a uživatelsky více přátelský.

Tvůrci webu očekávají, že bude sloužit především datovým analytikům a novinářům. Poměrně snadno se v něm zorientuje i odborná a laická veřejnost. Podle plánů vedení EK ČR by se drtivá většina dat měla aktualizovat jednou měsíčně. „Od začátku roku 2023 musíme mít open data. To byl ale jen jeden z impulsů, proč jsme se rozhodli nabídnout veřejnosti nový, lepší web s aktuálními údaji,“ říká prezident EK ČR Mgr. Jan Mlynarčík.

Zdrojem informací pro statistický web EK ČR je především Centrální evidence exekucí, ale také data od soudů či z Rejstříku zahájených exekucí, který spravuje Ministerstvo spravedlnosti. „Komora tak chce ukázat, že nemá žádný důvod data o exekucích tajit ani zkreslovat. Data jsou prostě data, nesou jasnou informaci, ať se to někomu líbí, nebo ne,“ dodává Jan Mlynarčík.

Exekutorská komora statistický web připravuje dobrovolně a na vlastní náklady, do budoucna počítá i s dalším rozšířením sledovaných položek. Zájemci si také mohou přihlásit odběr novinek.

Statistický web EK ČR: https://statistiky.ekcr.info/statistiky


Co jsou open data?

Open data jsou podle zákona (3 odst. 11 zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) informace zveřejňované způsobem umožňujícím dálkový přístup v otevřeném a čitelném formátu. Jejich způsob ani účel následného využití není omezený a evidují se v národním katalogu otevřených dat.

Zdroj: Exekutorská komora ČR
Foto: ekcr.cz 

Go to TOP