Na Ministerstvu spravedlnosti zřejmě zůstane státním tajemníkem Jan Lišák

Jan Lišák

Ve funkci státního tajemníka na Ministerstvu spravedlnosti zřejmě bude dalších pět let pokračovat Mgr. Jan Lišák. Jako jediný se přihlásil do výběrového řízení a ministryně spravedlnosti Mgr. Marie Benešová navrhla vládě, aby ho na služební místo jmenovala.

Benešová navrhla jmenování podle zákona o státní službě ke dni 27. května, kdy Lišákovi vyprší předchozí pětileté funkční období. Vládu minulý týden požádala, aby věc zařadila na své nejbližší jednání. Lišák podle ministryně uspěl v ústním pohovoru před výběrovou komisí.

Sedmačtyřicetiletý Jan Lišák vystudoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy andragogiku se specializací na personální řízení. Na ministerstvu spravedlnosti působí od roku 2000, pozici státního tajemníka začal zastávat o 15 let později.

Zájemci o místo tajemníka se mohli do výběrového řízení hlásit do konce března. K žádosti měli vedle profesního životopisu předložit i písemnou práci na téma „koncepce správy služebních vztahů v ministerstvu spravedlnosti v období následujících tří let“.

Státní tajemník má podle zákona o státní službě postavení náměstka pro řízení sekce. Na starosti má mimo jiné organizační záležitosti, stará se o služební a pracovněprávní vztahy či odměňování zaměstnanců.

Vláda se bude zabývat také jmenováním státního tajemníka na ministerstvu školství, přičemž letos už jmenovala pětici tajemníků, jimž skončilo funkční období.

Zdroj: ČTK
Foto: AD + justice.cz

Go to TOP