Telnický rohlík: Zástupce ČAK se mezi 190 závodníky umístil na 9. místě!

V sobotu 11. března 2023 se uskutečnil na svazích Zadní Telnice u Ústí nad Labem v pořadí již 28. ročník originálního lyžařského závodu v obřím slalomu „Telnický rohlík“. Závodu se zúčastnila i šestice zástupců České advokátní komory, která si tak mohla užít náročný závodní den a dobře připravenou – přestože zmrzlou – trať závodu.

Organizátoři závodu opět nezklamali a zůstali věrni historii a tradici tohoto jedinečného závodu, který sahá až do 80. let minulého století.  Závodilo se jako vždy v 16 základních kategoriích, z nichž nejmladší jsou „pinďata“ do sedmi let a dále přípravky, předžáci a žáci.

Vedle běžných juniorských a dospělých kategorií (rozdělených podle věku a na muže a ženy) připravili organizátoři i kategorii rodinných dvojic, kde vždy soutěží rodič se svým potomkem s věkovým rozdílem 20 let, dále mohli společně soutěžit sourozenci či manželské páry, letos závodily i rodinné trojice, třígenerační a firemní týmy.

Nejlepšího času ve stavovské kategorii dosáhl koncipient Jan Vančura z Jablonce nad Nisou, který se v celkovém pořadí umístil mezi více než sto devadesáti závodníky na deváté pozici. Druhou ve stavovské soutěži byla Erika Knopová, advokátka z Chomutova, a na třetím místě skončil advokát z Teplic Miroslav Pleva. Kategorii nejzkušenějších závodníků vyhrála emeritní advokátka z Ústí nad Labem Jitka Benešová (na fotografii níže vpravo ze startu závodu), které přeji mnoho štěstí nejenom v lyžování, ale i v životě.