Gerhardt Bubník: Život mezi paragrafy v e-formátu

Kniha vzpomínek advokáta Gerhardta Bubníka Život mezi paragrafy, kterou v roce 2017 vydalo nakladatelství Wolters Kluwer, nyní

Kniha vzpomínek advokáta Gerhardta Bubníka Život mezi paragrafy, kterou v roce 2017 vydalo nakladatelství Wolters Kluwer, nyní vyšla i v e- formátu. Kniha, která se setkala se zájmem nejen právnické obce, je v tištěné podobě bohužel vyprodána, ale dobrou zprávou je, že je nyní ke koupi v e-formátu za výhodnou cenu 199 Kč,  ZDE.

„Gentleman britského střihu s životopisem, který by jiným stačil na několik životů.“ Tento citát z knihy Nestoři české advokacie výstižně zachycuje osobnost Gerhardta Bubníka a je jen dobře, že se tento výjimečný člověk rozhodl své vzpomínky sepsat a podělit se o ně s ostatními.

„Když jsem v Lidových novinách četl o lynčování Němců, uvědomil jsem si, že jsem byl něčeho takového sám svědkem. Možná by to mohlo zajímat i čtenáře,“ napsal Gerhardt Bubník v roce 2015 do redakce Magdaleně Sodomkové. Z jejich setkání a dlouhých vyprávění vzešla myšlenka na vydání autobiografie, kterou nakonec ve vzájemné spolupráci zrealizovali.

Výsledkem je kniha vzpomínek nazvaná Život mezi paragrafy. Gerhardt Bubník v ní vypráví o svém dětství, o dobách studií (jako první z tehdejšího Československa vystudoval práva na Harvardu), o dráze krasobruslaře a poté mezinárodního rozhodčího, o práci advokáta a rozhodce, o boji proti dopingu či o setkáních s výjimečnými osobnostmi. Poutavé vyprávění doplňuje řada unikátních fotografií a dobových materiálů.

Redakce AD, Wolters Kluwer

Go to TOP