V ruské vesnici policie řešila demonstraci sněhuláků

 Svůj nápad zorganizovat demonstraci čtyř sněhuláků ve vesnici Začačje v Archangelské oblasti na severu Ruska musela aktivistka Jelena Kalininová vysvětlovat policii. Napsala o tom ruská redakce BBC.

 

Sněhuláky Kalininová postavila před svým domem u cesty. Podle fotografe zveřejněné na jejím účtu na sociální síti na ně pak pověsila transparenty s nápisy „Pryč s carem!“, „Vovo, mezi námi je konec“, „Je to naše země!!!“, a „Mír chaloupkám, válku zámkům“, tedy hesla narážející na ruského prezidenta Vladimira Putina a zprávu Fondu boje s korupcí, podle níž Putin vlastní u Černého moře honosnou rezidenci.

„Postavila jsem u sebe před domem na kraji cesty tři krasavce a holku sněhulku. Pak jsem si šla vyměnit rukavice. Jaké bylo moje překvapení, když jsem vyšla ven – moji chráněnci ožili a začali mluvit. U každého se objevil plakát. Nezacpala jsem jim pusu. Jen ať se vyjadřují, je to jejich právo. Další den ráno přijela policie,“ popsala Kalininová svoji performanci.

Aktivistka upřesnila, že místní policisté se sice chovali slušně a sněhuláky nerozbořili, ale shora dostali příkaz, aby z nich sundali transparenty. Kalininová navíc musela jet na policejní oddělení, kde strávila asi půl hodiny, demonstrace pro ni ale neměla za následek zápis v rejstříku. Aktivistka také podotkla, že jen díky zásahu policie se informace o demonstraci sněhuláků roznesla. Hrozilo totiž, že se o ní dozvědí jen sousedé z vesnice a lidé, kteří sledují její účet na sociální síti.

 

Zdroj: ČTK
Foto: canva.com

 

 

Go to TOP