Lotyšští zločinci unesli krůtu ze zoo a popíjeli s ní na pláži

Lotyšská policie zadržela tři muže a obvinila je z krádeže krůty z malé soukromé zoologické zahrady. Zloději ukradené zvíře neprodali ani nesnědli, ale opili je vodkou.

Zjevně předem připravený lup se odehrál v lotyšské metropoli Rize časně ráno, v den narozenin jednoho z podezřelých. Záběry z průmyslových kamer zachycují tři muže v černém, kteří pronikli do zoo a následně utekli s lupem ukrytým v pytli.

Zloději ve věku od 30 po 40 let vzali ptáka na nejbližší vlakové nádraží, odkud vyrazili do přímořského letoviska Jurmala, vzdáleného od Rigy asi 20 kilometrů. Dojeli na tamní nádraží Bulduri a došli na pláž, kde se rozhodli napít se vodky. Ptáka donutili, aby alkohol spolykal také. Narozeninová party skončila až po příchodu policistů.

„Jeden z podezřelých slavil své 34. narozeniny a další dva se rozhodli, že budou slavit s ním,“ řekla novinářům šéfka kriminálky Inga Zonbergaová. Trojice, která měla už dříve potíže se zákonem kvůli výtržnictví a dalším deliktům, byla obviněna z „vloupání a nepovoleného vniknutí v organizované skupině“.

Krůta se díky zásahu strážců zákona vrátila zpět do zoo. Její záběry se objevily i v lotyšské televizi: na obrazovce sice vypadala živá a zdravá, ale zjevně si „užila své“.

 

Zdroj: ČTK
Foto: Pixabay

Go to TOP