Rumunsko otřesené vraždami dívek zavede doživotí za znásilnění

Rumunsko zavede tresty doživotního vězení za znásilnění a sexuálně motivované trestné činy na dětech. Jde o reakci na případ dvou zavražděných dívek, který v posledních dnech otřásl zemí.

„Netoleruji absenci lidskosti a respektu vůči občanům,“ řekla premiérka Viorica Dancilaová. Pachatelé usvědčení ze znásilnění a ti, kdo mají na svědomí sexuálně motivované trestné činy na dětech nebo mladistvých, mohou být v současnosti odsouzeni na 12, respektive sedm let. Pokud oběť znásilnění zemře, hrozí pachateli 18 let za mřížemi.

Pětašedesátiletý bývalý automechanik Gheorghe Dinca z jihorumunského města Caracal se přiznal k vraždě 15leté Alexandry Macešanuové, která zmizela 24. července. Unesená dívka třikrát telefonovala na tísňovou linku, kde uvedla, že ji Dinca bil a znásilnil. Policistům ale trvalo 19 hodin, než se dostali do pachatelova domu. Pachatel se přiznal i k vraždě 18leté dívky, která byla pohřešovaná od dubna.

Kvůli případu Macešanuové odstoupil ministr vnitra, rumunský policejní prezident a někteří další vysoce postavení činitelé byli propuštěni.

Zdroj: ČTK
Foto: Pixabay

 

Go to TOP