Podatelna krajského soudu se má vrátit do Karlových Varů. Již na jaře

Do Karlových Varů se má v květnu vrátit informační centrum a podatelna Krajského soudu v Plzni, která byla dva roky zavřená. Vznik plnohodnotné pobočky krajského soudu v Karlovarském kraji je ale stále v nedohlednu, názory na to, kde by měla sídlit, se liší. Rozhodnutí o podatelně i o vzniku krajského soudu jsou v kompetenci Krajského soudu v Plzni a Ministerstva spravedlnosti.

 

„Podle informací předsedy Okresního soudu v Karlových Varech probíhá adaptace prostor, které jsou určeny pro podatelnu a informační centrum s tím, že termín dokončení jsou poslední dny v dubnu tak, aby podatelna byla v květnu otevřena,“ uvedl karlovarský hejtman Petr Kulhánek.

Vznik pobočky krajského soudu v Karlovarském kraji je sice součástí zákona, ale léta se jen debatuje o tom, kde by měla mít sídlo. Karlovarský kraj navrhnul zákonodárnou iniciativou, aby se zákon změnil a aby místem pobočky byl Cheb. Tamní budova okresního soudu má volné jedno křídlo, a tak by náklady na vznik pobočky byly výrazně nižší než stavba nového justičního paláce v areálu krajského úřadu. Zhruba miliardová investice je v současnosti nereálná, Krajský soud v Plzni však dává této variantě přednost.

Podle senátora Miroslava Balatky potřeba podatelny s časem klesá, protože velká část agendy se už vyřizuje elektronicky. Dodal ale, že by bylo vhodné, aby poslanci a senátoři z Karlovarského kraje postupovali v Parlamentu společně a snažili se krajský soud do kraje dostat.

 

Zdroj: ČTK
Ilustrační foto: canva.com

Go to TOP