Švýcarská věznice hledá dobrovolníky pro víkendový pobyt za mřížemi

Věznice ve švýcarském Curychu hledá dobrovolníky, kteří by vyzkoušeli její nové prostory, než se otevřou pro skutečné vězně. A zájem o dobrovolný pobyt za mřížemi je obrovský. Přihlásilo se více než 600 zájemců, zařízení má přitom kapacitu pro 241 vězňů.

 

Pobyt dobrovolníků má být provozním testem pro zaměstnance nového vězení a umožní jim se s novým zařízením před jeho otevřením seznámit. Dobrovolníci musí být starší 18 let, žít v Curychu nebo pracovat pro kanton a budou předem prověřeni. Ti, kteří se nakonec dostanou dovnitř, se budou muset vzdát mobilních telefonů a chytrých hodinek. Dostanou ale na výběr, zda chtějí vegetariánskou, halal nebo masovou stravu. Osobní prohlídka před nástupem do vězení, která je povinná pro skutečné vězně, ale bude pro testované osoby nepovinná.

Nová věznice byla vybudována poté, co se na jiná zařízení snesla vlna kritiky kvůli špatným životním podmínkám vězňů. Ředitel věznice upozornil dobrovolníky, že nemají očekávat „prázdninový tábor“, ale budou moci kdykoliv odejít.

 

Zdroj: ČTK
Foto: canva.com

 

 

Go to TOP