Česko má ode dneška nového policejního prezidenta

Novým policejním prezidentem je ode dneška Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.

„V boji proti drogovým deliktům a na zlepšení situace na českých silnicích, si myslím, máme hodně práce a budeme se tomu velmi intenzivně věnovat,“ řekl nový policejní prezident. Detailnější plány chce zveřejnit později, až se seznámí se situací na policejním prezidiu. Jan Švejdar nahradil Tomáše Tuhého, který se stal tento týden velvyslancem na Slovensku. 

Výběrové řízení bylo vyhlášeno 12. listopadu a přihlásili se do něj pouze dva lidé. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka nelze říci, že by o pozici policejního prezidenta byl malý zájem. „Díval jsem se do historie, když probíhalo výběrové řízení na předchozího policejního prezidenta a vzešel z něj pan generál Tuhý, tehdy plukovník Tuhý, tak tam byli také dva kandidáti,“ řekl ministr. „Asi není potřeba zastírat, že funkce policejního prezidenta je velmi náročná a aktuální situace také není úplně jednoduchá, takže to mohlo mít vliv na počet přihlášených,“ doplnil.

Švejdar na závěr důrazně odmítl, že mu nabídka na funkci přišla od premiéra Andreje Babiše (ANO). „S premiérem Babišem jsem se z pohledu pracovního potkával několikrát, neřeknu vám přesně kolikrát. Určitě vás zajímá otázka, jestli mi od premiéra přišla nabídka na tuhle funkci, tak vám odpovídám, že nepřišla,“ řekl Švejdar.

(čtk)

 

Go to TOP