Německo chystá nařízení pro majitele psů, mají je venčit alespoň 2x denně

Německé ministerstvo zemědělství chystá nařízení, podle něhož by měli lidé své psy venčit alespoň dvakrát denně a dohromady nejméně jednu hodinu. Za vynucování dodržování směrnice mají odpovídat jednotlivé spolkové země, ale není jasné jak, napsala agentura Reuters. Podle ní majitelé psů nad novým předpisem jen vrtí hlavou.

Německá ministryně zemědělství Julia Klöcknerová v druhé polovině srpna oznámila, že na základě doporučení expertů hodlá zavést od příštího roku povinnost nechat psy proběhnout nebo vyvenčit alespoň dvakrát za den. Vyvolala tím celoněmeckou debatu o tom, zda stát může rozhodovat, co je nejlepší pro 9,4 milionu těchto domácích mazlíčků v zemi. Psa vlastní téměř každý pátý obyvatel Německa.

„Domácí zvířata nejsou plyšáci – je třeba brát ohled na jejich potřeby,“ zdůraznila ministryně. Podle ní musí mít zvířata dostatek pohybu a nesmí zůstávat příliš dlouho sama.

Mluvčí německého sdružení chovatelů psů Udo Kopernik řekl, že většina majitelů čtyřnohých přátel se novým pravidlům jen směje, protože už nyní tráví se svými věrnými průvodci dostatek času. „Jedno nařízení pro všechny psy je pravděpodobně dobře míněno, ale je nerealistické,“ poznamenal Kopernik.

Chovatelé psů zdůraznili, že množství potřebného pohybu závisí na zdravotním stavu, věku a stravování psů. „Pro mladého fyzicky zdatného labradora jsou dvě hodiny procházek zdravější než pro artritického mopsa se srdečními potížemi.“

Zdroj: ČTK
Foto: Pixabay

Go to TOP