Severočeští advokáti prohráli v přátelském fotbalovém utkání

V přípravě na tradiční stavovský fotbalový turnaj České advokátní komory pozvalo fotbalové družstvo severočeských advokátů k přátelskému utkání tým FK Malšovice, spolek. Zápas se odehrál před fanoušky obou družstev ve čtvrtek 13. června od 17:00 hod. na hřišti soupeře v Malšovicích.

Historie klubu FK Malšovice se začala psát po druhé světové válce, kdy se parta nadšenců z řad osidlovatelů pohraničí rozhodla ve svém novém domově hrát fotbal. Tak byla roku 1947 v místě současného fotbalového hřiště zorána louka věnovaná jedním z nich a upravena na hřiště. Od roku 1948 byl pak klub oficiálně přihlášen do soutěží. Sportovní areál aktuálně tvoří nejenom krásné travnaté hřiště, ale i klubovna s restaurací, tenisové kurty a koupaliště.

Ke včerejšímu přátelskému utkání na hřišti v Malšovicích nastoupilo družstvo České advokátní komory v sestavě: Bartoš – Galia, Strnad, Lutišan – Cidlina, Jiřička, Pleva, Košťál – Vejlupek(C), Ren, Grus. Hrající trenér: Ladislav Kudrna.

Utkání bylo z počátku vyrovnané, ale od 18. minuty, kdy domácí Jiří Macek otevřel skóre (viz fotografie), družstvo ČAK již nedokázalo adekvátně odpovědět na hru soupeře a dostalo se pod jeho mírný tlak. V poločase pak prohrávalo již 1:3.

V druhém půli se projevila zejména sehranost soupeřova týmu, který i nadále diktoval tempo zápasu. Mužstvo advokátů v závěru utkání pouze korigovalo výsledek na 2:5 (branky soupeře: 18´ min. Macek, 25´ Příhonský, 40´ Logaj, 50´ Nedělka, 70´ Kelíšek; branky mužstva ČAK: 30´ Bušek a 75´ Pleva).

Nejlepším hráčem soupeře byl vyhlášen útočník Jiří Macek a na straně advokátů pak brankář Daniel Bartoš.

Po zápase se trenéři obou týmů shodli, že konečný výsledek odpovídal průběhu utkání a že tým FK Malšovice vyhrál zcela oprávněně a zaslouženě.

Za vytvoření perfektních podmínek k odehrání fotbalového zápasu patří velký dík domácím organizátorům z FK Malšovice, spolek.

Družstvo severočeských advokátů potřebuje nutně posílit, a tak z pozice regionálních zástupců vyzýváme všechny kolegy, kteří mají rádi sport a především kopanou, aby se hlásili na e-mail: gruszdenek@hotmail.com anebo zavolali na tel. č. 737 416 249.

Zdeněk Grus a Michal Vejlupek, autoři jsou regionálními představiteli ČAK pro Region Severní Čechy