Yellow Ribbon Run ve Věznici Příbram zapojí více než 100 odsouzených
V neděli 17. května 2026 se ve Věznici Příbram uskuteční virtuální běh v rámci 11. ročníku projektu Yellow Ribbon Run. Do akce se zapojí více než 100 odsouzených. Běh je součástí série doprovodných aktivit, které propojují svět za zdmi věznic s veřejností a upozorňují na význam druhé šance. Letošní ročník Yellow Ribbon Run otevírá téma dětí a mladých lidí, kteří se dostali do konfliktu se zákonem.
Projekt dlouhodobě upozorňuje na potřebu podpory při návratu lidí s trestní minulostí zpět do společnosti a zdůrazňuje význam prevence další trestné činnosti. Virtuální běhy ve věznicích umožňují odsouzeným aktivně se zapojit do celorepublikové iniciativy. Přispívají k posilování odpovědnosti, motivace ke změně i budování pozitivních vazeb mezi odsouzenými a společností.

Yellow Ribbon Run však není jen jednodenní akcí. Od března probíhají doprovodné běhy ve věznicích napříč Českou republikou, do nichž se zapojují také zástupci státních institucí, firem i neziskového sektoru. Do letošního ročníku se zapojuje 30 z celkových 34 věznic.
Hlavní závod Yellow Ribbon Run se uskuteční 11. června 2026 v Praze v oboře Hvězda. Ambasadory projektu jsou i letos Barbora Černošková, Petr Čtvrtníček a Lipo.
Projekt organizuje nezisková organizace Žlutá stužka, z. S. ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a Probační a mediační službou za podpory finančních partnerů a neziskových organizací.
Zdroj a foto: YRR