Setkání západočeských advokátů aneb nejen o obchodním právu

Exkluzivně pro AD

V úterý 5. října 2021 se v plzeňském Parkhotelu sešlo pět desítek západočeských advokátů, aby pod vedením JUDr. Petra Čecha, LL.M., Ph.D., (na snímku) odborného asistenta na katedře obchodního práva Právnické fakulty UK Praha diskutovali o novele zákona o obchodních korporacích se speciálním zaměřením na problematiku společností s ručením omezeným.


Přítomní advokáti probrali aktuální právní a judikatorní novinky, ale také projevovali radost nad tím, že se opět mohou potkávat osobně, a nikoliv jen ve virtuálním prostoru. Odbornou část doplnilo diskusní setkání účastníků s kandidáty do orgánů Komory. Nejčastěji diskutovanou otázkou byly online volby, snížení kvóty pro svolání mimořádného sněmu, povinnost mlčenlivosti a zveřejňování kárných rozhodnutí. Dá se předpokládat, že podobná témata budou také diskutována na blížícím se sněmu ČAK.

Západočeský region pořádá každoročně deset vzdělávacích, společenských i sportovních akcí. Pevně věříme, že v této dobré tradici budeme moci bez přerušení pokračovat.


JUDr. Daniela Kovářová, regionální představitelka ČAK pro Region Západní Čechy
Foto: ČAK

Go to TOP