Komora 2.0 – představení a seznam kandidátů do představenstva ČAK

Komora 2.0 chce Českou advokátní komoru posunout do 21. století

Letos na jaře zahájila činnost nová platforma Komora 2.0. Sdružilo se v ní téměř 30 advokátních kanceláří z většiny krajů České republiky. Komora 2.0 by ráda na letošním sněmu získala podporu pro své kandidáty do představenstva, Kontrolní rady i Kárné komise. Advokacii a Českou advokátní komoru by přitom Komora 2.0 ráda pomohla udělat šikovnější, chytřejší a dostupnější.

Česká advokátní komora jako moderní instituce schopna se flexibilně adaptovat v rámci nových technologií, způsobů komunikace se svými členy i systémů své vlastní správy. Tak si advokátní stavovskou organizaci představují členové spolku Komora 2.0.

„Všichni máme jedno společné. Nechceme si stěžovat na to, co nám ČAK nedává. Uznáváme, že už teď dělá obrovský kus práce. Nyní podle nás nastal čas pracovat na tom, aby nám všem Komora dávala ještě mnohem víc.  Nabízíme kolegyním a kolegům z advokacie své zkušenosti a svůj čas pro to, abychom společně vytvořili Komoru takovou, jakou bychom ji i my sami chtěli mít. A jakou si myslíme, že můžeme mít všichni rádi,“ říká Lukáš Slanina, partner advokátní kanceláře ARROWS.

Vzdělávání je další oblastí, na kterou se chce Komora 2.0 zaměřit. Lucie Dolanská Bánayaiová, partnerka kanceláře Bányaiová Vožehová, k tomu dodává: „Vzdělávání koncipientů i advokátů chceme nejen dostupné – ať už online, nebo regionálně – ale také vedené odborníky s opravdovými lektorskými schopnostmi.“ 

„Ukažme všem tam venku, že i advokáti jsou lidé,“ uvádí s nadsázkou Pavel Kroupa, partner kanceláře KROUPAHELÁN, a už vážněji doplňuje: „V Komoře 2.0 vidíme velký prostor pro přiblížení ČAK jejím členům a zároveň pro zlepšení obrazu advokacie ve společnosti.“

Komora 2.0 chce přinášet konkrétní návrhy a názorně ukazovat, jak by se mohl zlepšit servis ČAK směrem k advokátům. „Postupně představíme několik reálných příkladů, jak by bez větších potíží advokátní komora mohla být advokátům a koncipientům nápomocnější. Jako první jsme připravili praktický steplist pro začínající advokáty, kde je vše podstatné na jednom místě a který čerstvým advokátům po zkouškách výrazně zjednoduší začátek jejich podnikání,“ popisuje Michala Plachká, partnerka advokátní kanceláře PURE Legal.

Naslouchání advokátům nejen v regionech, aby pro ně Komora nebyla jen abstraktní institucí, ke které nemají žádný vztah, je další prioritou programu Komory 2.0. „Chceme pracovat na větší stavovské solidaritě a Komoře, která tu je pro advokáty a bude jim oporou, a to s důrazem na větší prostor a hlas pro advokáty z regionů,“ říká Vítězslav Paděra z kanceláře PADĚRA, RADA & PARTNEŘI.

 

V podrobnostech jsou pak program, kandidáti a podporovatelé Komory 2.0 uvedeni na webu www.komora20.cz. Zajímavé aktuální a zákulisní informace pak její členové komunikují prostřednictvím LinkedIn a Facebookového profilu Komora 2.0.

 

 

Seznam kandidátů do představenstva ČAK

 

 

JUDr. Lucie Dolanská Bánayaiová, Ph.D.

advokátka v Praze

 

 

 

 

 

 


Mgr. Pavel Kroupa

advokát v Brně

 

 

 

 

 

 


Mgr. Ing. Vítězslav Paděra

advokát v Praze

 

 

 

 

 

 

 


Mgr. Filip Petráš

advokát ve Zlíně

 

 

 

 

 

 


JUDr. Michala Plachká, LL.M.

advokátka v Ostravě

 

 

 

 

 

 


JUDr. Lukáš Slanina

advokát v Praze

 

 

 

 

 

 


Mgr. Jan Šafránek

advokát v Praze

 

 

 

 

 

 


Mgr. Markéta Vochoska Haindlová, LL.M.

advokátka v Praze

 

 

 

 

Go to TOP