Na Prostějovsku se ztratil senior. Vyměnil poníka za slivovici a zmizel

Netradiční výměnný obchod mohl za nasazení několika desítek policistů pátrajících po pohřešovaném čtyřiasedmdesátiletém seniorovi

Netradiční výměnný obchod mohl za nasazení několika desítek policistů pátrajících po pohřešovaném čtyřiasedmdesátiletém seniorovi z Dřevnovic na Prostějovsku. Důchodce se ztratil poté, co si vyšel na procházku s poníkem. Ani po pěti hodinách se však nevrátil domů, proto po něm začali pátrat policisté a psovodi z Jihomoravského kraje. Senior byl nakonec nalezen – opilý v příkopu u silnice. Během vycházky totiž zvíře vyměnil za láhev slivovice…

 

Muž podle policie odešel odpoledne z domu na procházku s poníkem. Když se nevrátil domů, obrátila se ve večerních hodinách jeho žena na Policii ČR s tím, že se vždy pohyboval v okolí bydliště, ale nikde není k nalezení. „Vzhledem k věku pohřešovaného, s ním souvisejícím zdravotním stavem a povětrnostním podmínkám policisté místně příslušného obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou okamžitě zorganizovali pátrací akci,“ uvedl policejní mluvčí. Zapojeni byli i psovodi a policisté z Jihomoravského kraje.

O hodinu později muže našli v příkopu u Chvalkovic na Hané na Vyškovsku, jen pár kilometrů od jeho bydliště. „Prvotní podezření, že se stal obětí dopravní nehody, se vyloučilo. Policistům sám sdělil, že do příkopu spadl poté, co byl oslněn protijedoucím vozidlem. Když se prokázalo, že se jedná o pohřešovaného muže, bylo pátrání odvoláno,“ doplnil policejní mluvčí.

Dalším šetřením policisté zjistili, že vliv na pád muže do příkopu měl zřejmě také požitý alkohol. Provedenou dechovou zkouškou u zjevně opilého muže naměřili hodnotu 1,8 promile alkoholu. Otázka absence poníka se přitom vyřešila vzápětí. Muž policistům přiznal, že ho vyměnil za láhev slivovice a tu potom vypil.


Zdroj: ČTK
Foto: Pixabay

 

 

Go to TOP