Bulletin advokacie č. 11 se pro Vás právě tiskne

Vážení čtenáři,

někde se bude o víkendu připravovat svatomartinská husa, někde se bude pracovat – například v tiskárně, kde se rodí Bulletin advokacie. Právě tam se totiž právě tiskne předposlední letošní vydání, které přináší pestrou škálu témat odborných článků i ostatních příspěvků.

Dozvíte se například pořadí nejlepších právnických firem roku 2018, které byly za účasti ministra spravedlnosti Jana Kněžínka slavnostně vyhlášeny na Žofíně. A můžeme prozradit, že pan ministr se v tomto čísle představí i jako autor jedné z odborných recenzí.

V rubrice Z právní teorie a praxe by vám neměl uniknout příspěvek Filipa Melzera s tématem civilní odpovědnosti za poradenství advokátem, nebo druhý příspěvek o odpovědnosti, tentokrát umělé inteligence, jehož autorem je Radim Polčák.

I v aktuální judikatuře najdete zajímavé příspěvky, které Vám mohou pomoci v každodenní praxi – například nález Ústavního soudu k odpovědnosti advokáta, který žádá po klientovi, aby soudu předložil vědomě nepravdivé či zavádějící důkazy, nebo rozsudek ESLP, který se týká otázek důvěrné komunikace – korespondence mezi obhájcem a klientem.

Nepřehlédněte ani rubriku, která je speciálně věnována Vám, advokátům. V rozhovoru s Petrem Tomanem se dozvíte více o novém projektu Advokáti proti totalitě, který představí jména a hlavně osudy známých i méně známých advokátů bojujících v minulém století proti totalitnímu režimu. A co je nejdůležitější, do projektu se můžete zapojit i Vy!

Ani tentokrát nebudou chybět tradiční pozvánky na přednášky, semináře, sportovní akce i plesy a další akce, mimo jiné i největší akci každé zimy, kterou je Právník roku.  Jeho 14. ročník se uskuteční 1. února 2019 v TOP HOTELU Praha, tak si nezapomeňte přečíst, jak si rezervovat vstupenky. Letošní systém bude jiný, ale mnohem jednodušší a zcela transparentní.

Lidová pranostika říká, že pokud je Martin na blátě, budou Vánoce na ledě. Zatím to vypadá, že Martin bude spíš na slunci, takže s těmi Vánocemi se budeme muset nechat překvapit. Staročeské pranostiky zřejmě s globálním oteplováním nepočítaly.

Redakce BA

Go to TOP